Opłaty drogowe Słowacja 2024

Biuro Zdrowych Podróży Family TOUR i King Spa

Opłaty drogowe Słowacja 2024

Opłaty drogowe Słowacja 2024
Słowacja – obowiązują nowoczesne winiety elektroniczne, które zastąpiły klasyczne winiety naklejane na przednią szybę samochodu. Nie ma tradycyjnych kontroli, system kamer na wjazdach na autostradę na bieżąco sprawdza (Numery rejestracyjne) czy samochód ma opłacone „korzystanie” z autostrady.

Gdzie kupimy elektroniczną winietę?
Winiety elektroniczne zakupimy na wybranych stacjach paliw oraz poprzez bezpieczną stronę internetową www.eznamka.sk z polskim menu (płatność kartą kredytową)

Przy zakupie trzeba wprowadzić nr rejestracyjny pojazdu, kraj w którym zarejestrowany jest samochód oraz datę wjazdu na autostradę. Jeżeli chcemy otrzymać potwierdzenie o zakupie e-winiety, trzeba wpisać adres e-mail. Przy zakupie e-winiety na stacjach paliw na Słowacji lub wyznaczonych punktach możemy płacić gotówką lub kartą płatniczą.

Bezpośredni link:

https://www.eznamka.sk/selfcare/purchase/?sessionexpired=False&frompayment=False<<
UWAGA jest sporo serwisów oferujących opłatę drogową sporo droższą od obowiązującej (nawet 50% drożej), dlatego polecamy korzystanie z oficjalnej strony szczególnie iż jest bardzo bezpieczna i intuicyjna.

Jaka cena winiety?

  • Najkrótsza 10-dniowa kosztuje 12 € (około 52 zł – to znacznie taniej niż w Polsce)
  • 30-dniowa kosztuje 17 € (około 54 zł)
  • roczna kosztuje 60 €. (około 262 zł)
    motocykle zwolnione są z opłat drogowych

Czy za każdą drogę trzeba płacić?
Nie, opłaty obowiązują tylko na autostrady i drogi szybkiego ruchu które to komunikują najdalsze miejsca w kraju. Bardzo często się zdarza, iż jadąc do wybranego kurortu lub Oazy nie jedziemy autostradą, najlepiej o konieczność zakupienia winiety zapytać naszą specjalistkę przed wyjazdem.

Na mapie kolorem „pomarańczowym” zaznaczono płatne odcinki autostrad.

Biuro Zdrowych Podróży Family tour i King Spa

Informacja, sprawdzenie dostępności wolnych miejsc i rezerwacja